Didim Guide Altınkum Akbük Turizm Otel Pansiyon Gezi Rehberi
Yiyecek&İçecek

Ayşe Teyzenin Yeri

Ayşe Teyzenin Yeri yaz kış açık kır lokantası Didim Söke Yolunda Akköyden hemen sonra yokuşu inince sol tarafta Sökeden Didime gelirken Akyeniköyle Akköy arasında yer alır.

Serpme köy kahvaltısı, gözleme çeşitleri, kendi fırınlarında eski usül pişirdikleri tam buğday köy ekmeği Ayşe Teyze’nin yeri’nde 20 çeşite varan serpme köy kahvaltısının vazgeçilmezlerinden.

Geniş araç park alanımızın yanında bulunan tezgahlardan günlük koparılmış sebze ve meyve, mevsime göre çilek alabilirsiniz. Akköy ile Akyeniköy arasında en yakın Petrol istasyonu buraya sadece 600 metre mesafede.
Dut ağaçlarının gölgesinde yıllardır burdan akan kaynak suyu içilebilir. Mekanın önünde yaz aylarında faaliyete geçirdikleri bir fiskiyenin altından aracınızla geçip aracınızı serinletebilirsiniz.
Bahçede yol kenarında tezgahta satışa sundukları doğal çileklerin ekili olduğu tarlanın kenarında doğal köy yumurtalarının geldiği kümesler, ördek ve kazların yüzdüğü küçük gölet bulunuyor. Dilerseniz çocuklarınızla yakınına gidip yem verebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.
Yol kenarında çok kolay ulaşılabilir olan Ayşe Teyzenin yeri yaz kış esintisiyle yeşillikler arasında bir mekan.

Ayşe Teyzenin Beyi Arif Ağa’nın tarlasının kenarında açtığı bu mekan önceleri sadece gözleme yaparken bugün gittiğinizde ev yapımı mantı, ev yapımı keşkek, ev yapımı tarhana ve ev yapımı çilek reçeli gibi seçenekleriyle yöresel lezzetler sunuyor.
Haftanın ortalama 2 günü kış aylarında 3 günü yaz mevsiminde yaktıkları bahçedeki el yapımı taş fırından tam tahıllı köy ekmekleri ekşimayalı.

Meşhur Ayşe Teyze’nin köy kahvaltısı, gözlemeler, et kavurma, köfteler, çöp-şişler.
Günboyu servis var, %100 doğal ürünlerden hazırlanan kahvaltımızda: isteğinize göre hazırlanmış köy yumurtası, mevsim sebzelerinden söğüs, tereyağı – bal, reçel çeşitleri, yöremiz zeytinlerinden hazırlanmış zeytinler, zeytinyağında hazırlanmış kızartmalar

Gözleme: Ayşe Teyzenin Elleriyle hazırladığı TAM BUĞDAY unundan yapılan nefis gözlemeler . kıymalı, patatesli, peynirli ve mevsime göre patlıcanlı, sebze ve mevsime göre EGE OTLARI ile hazırlanır.

Et Kavurma: %100 dana etinden hazırlanan kavurma, zeytinyağında domates biber ve soğan hep birlikte pişirilerek sac tavada servis edilir.

Tavuk kanat, tavuk göğüs: özel soslu marine edilmiş kemikli-kemiksiz piliç eti ızgarada, yeşil biber ve domateslerle ızgara ediliyor, domates biber maydonoz ile garnitürlü servis.

Annem köfte: %100 Dana Eti, isteğe göre acılı-acısız, yeşil biberle birlikte ızgara edilerek pişirilir. isteğe göre lavaş ekmeğiyle beraber domates biber ve maydanoz ile birlikte servis edilir.

Sevdiklerinizle bir köy kahvaltısı yaparken minikler için çiftliğimizi gezebilir; ördek ve kazlara yem atabilir, tavşanları sevebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve Rezervasyon için Erdinç ERGUN GSM(Mobil): 0 555 967 51 10

https://www.facebook.com/Ayse-Teyzenin-Yeri-Didim-Akköy-676749799126847/
http://www.didimrehberi.com/didim/restaurants/ayse-teyze-koy-kahvaltisi/

  • İlgili Kişi Erdinç Ergun
  • Adres Ayşe Teyzenin Yeri,
    Didim Milas Yolu,
    Akköy Köyü
    Didim Aydın